BILICULUM, z.ú  je dlouholetým profesionálním poskytovatelem sociálních služeb. V současné době provozuje dvě sociální služby, které zvyšují kvalitu života lidí s postižením a pomáhají jejich rodinám.

Denní stacionář Mikulov
Zařízení denní péče pro děti a mladé dospělé s kombinovanými vadami a autismem věkové kategorie od 3 do 35 let.

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - STONOŽKA
Soubor služeb pro rodiny, které se díky zdravotnímu handicapu dítěte dostaly do nepříznivé sociální situace.

______________________________________________________________________________________

Zprávy, akce, novinky

 • 20.12.2015 20:46

  IX. ročník Charitativní aukce 2015

  V podvečer dne 27. 11. 2015 se konala na zámku v Mikulově Charitativní aukce. Letošní IX. ročník byl rekordní, díky štědrosti dražitelů se podařilo získat úžasnou částku 420.500,- Kč

  Aukce byla zahájena úvodní řečí ředitele Petra Maláska, senátora Jana Hajdy a místostarostky města Mikulov Marií Leskovjanovou. Poté následovala krátká prezentace - Ohlédnutí za rokem 2015, kterou můžete shlédnout v sekci foto a video archiv. Samostná dražba byla rozdělena do tří bloků, mezi kterými vystoupila cimbálová muzika Kasanica a orientální tančenice z Břeclavi.

  Na aukci se mimo jiné dražilo i šestimetrové umělecké dílo Alexe Dowise. Obraz byl vytvořen během dvaceti minut, speciální technikou speed painting, na hlavním podiu během Pálavského vinobraní 2015, viz video z Live show.

  Další zajímavostí byl originál platinové desky za prodej 20.000 nosičů Lucie v Opeře, kterou věnoval David Koller. Pan Štefan Fridrich z Brna tuto desku vydražil za 40.000 Kč pro svou dceru, která je zpěvákova velká příznivkyně. Následující den na koncertu v Brně byla platinová deska osobně panem Kollerem podepsána.

  BILICULUM, z.ú. děkuje všem dražitelům za aktivní účast v aukci.

  Poděkování patří také zaměstnancům BILICULUM, z.ú., dále Aleně Šilinkové, která se na přípravě aukce podílela, moderátorovi Zbyňku Háderovi, paní Petře Poulové za krásnou květinovou výzdobu, cimbálové muzice Kasanica z Mikulova a orientálním tanečnicím z Břeclavi za doprovodný program.

  Další velké poděkování patří těm, kteří se podíleli na zajištění bohatého rautu a v neposlední řadě i sponzorům, kteří věnovali víno, umělecké obrazy a hodnotné předměty do dražby.

 • 10.12.2015 08:44

  Vánooční dílničky

  Předvánoční čas jsme zahájili v neděli 22. 11. 2015, kdy v prostorách stacionáře probíhaly Vánoční dílničky. Vyráběly se adventní věnce, dekorace z papíru a pekly se perníčky. K ochutnání byl vánoční punč.

  Vánoční dílničky jsou integrační akcí projektu "Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - STONOŽKA", určené pro uživatele Denního stacionáře, jejich rodinu a veřejnost. Prostřednictvím rukodělných činností se rozvíjí komunikace a vztahy mezi kamarády.

 • 23.10.2015 17:31

  Dýňobraní 18.10.2015

  Jedno nedělní říjnové odpoledne jsme se sešli v hojném počtu na integrační akci Dýňobraní na zahradě stacionáře. Tvořily se různé výrobky s podzimní tématikou a vyřezávaly se strašidla z dýní. K ochutnání byla připravená pomazánka a polévka z dýně. Komu byla zima, mohl se ohřát při opékání špekáčků u ohně.

  Počasí nám přálo a akce se vydařila.

  Děkujeme za věnované dýní paní Věře Bařinové z Dolních Dunajovic a firmě BOTTLING PRINTING, paní Haně Jaskmanické.


 • 23.10.2015 16:38

  Krátká fotoreportáž z hiporehabilitace

  Konkrétně se jedná o Aktivity s využitím koně -  AVK. Na fotkách je znázorněn průběh jedné individuální hipojednotky, která trvá 20 min.

  Při AVK se využívá prostředí jezdecké stáje, kontakt s koněm a vzájemné interakce s ním jako prostředek motivace, aktivizace a vzdělávání.

   

  1. Navázání prvního kontaktu s koněm, pozdravení. 2. Radost z přímého kontaktu s koněm, kdy si uživatel užívá doteků koně.

  3. Čištění - pojmenování pomůcek, na fotce jde vidět rozeznávání měkkého a tvrdého kartáče podle hmatu. 4. Čištění koně s dopomocí pracovníka.

  5. Procházka. 6. Názorná ukázka, kdy už 20 min bylo dlouhých a hipo-jednotka byla ukončena dříve :-)

 • 23.10.2015 13:13

  Lamoterapie

  Krásná momentka, kdy byla jedna z lam vyfocená při výskoku.

  Děkujeme manželům Okáčovým a jejich zvířectvu :-) Těšíme se na další návštěvu, která je naplánovaná na 18.11.2015.

  https://farmaulamaka.webnode.cz/


 • 23.10.2015 09:48

  Hvězdárna a planetárium v Brně

  "Úžasné planety", tak se jmenoval edukační program, kterého se dne 8.10.2015 zúčastnili Lišáci. Uživatelé měli možnost se seznámit s hvězdnou oblohou, galaxiemi nebo mléčnou dráhou. Součástí přednášky byl i kvíz, který byl zaměřený na získané znalosti o planetách. Klienti byli nadšení a s radostí se zapojovali. Výlet byl zakončen obědem v restauraci.


 • 13.10.2015 17:25

  Ornitologická přednáška

  Dne 6.10.2015 jsme se zúčastnili edukační ornitologické přednášky v Sedleci. Výklad probíhal na bezbariérové rozhledně na břehu rybníka Nesyt. Součástí byla i názorná ukázka kroužkování drobného ptactva. Následně měli naši uživatelé možnost ptáčky vypustit zpět do volné přírody.

  Děkujeme CHKO Pálava, panu Ing. Vlastimilu Sajfrtovi, za netradiční zážitek. I přes nepřízeň počasí jsme byli nadšení.


 • 12.06.2015 14:00

  Lamy a televize ve stacionáři

  Ve čtvrtek, dne 11.6.2015 , k nám opět zavítali manželé Okáčovi z Ústupu u Olešnice se svými lamami – Kokou a Kočičákem, a psy – Endym a Bimbem. Lamoterapii a canisterapii natáčela brněnská televize BTV, reportáž bude možné shlédnout na webových stránkách https://www.b-tv.cz/.

  Děkujeme za krásné dopoledne.

  Nikola Žovincová

 • 12.06.2015 12:00

  Taneční dopoledne v Klentnici

  V rytmu samby, valčíku, polky a country hudby probíhalo dne 29.5.2015 taneční dopoledne v ÚSP Srdce v domě v Klentnici, kterého se zúčastnilo několik uživatelů Denního stacionáře Mikulov. Na parketu nás vyučoval různé taneční styly mistr tance, pan Valenta. Prožili jsme společně s klienty z Klentnice příjemné chvíle, které byly zakončeny přátelským pohoštěním.

  Lenka Zemánková

 • 12.06.2015 10:34

  Týdenní pobyt na vranovské přehradě 17.5.-22.5.2015

  V neděli, dne 17.5.2015, jsme společně odjeli autobusem, i dvěma našimi velkými tranzity, na dlouho očekávaný a plánovaný pobyt v Penzionu M na vranovské přehradě. Letošní počet účastníků byl rekordní, celkem nás jelo 19 klientů a 20 pracovníků, z toho 3 dobrovolníci. Celý pobyt se odehrával na společné téma „Cesta kolem světa“. Zpočátku jsme měli hezké počasí, a tak jsme se hodně věnovali procházkám a hrám na hřišti. Navštívili jsme zámek Vranov nad Dyjí. Všem se moc líbil i výlet vyhlídkovou lodí na přehradě. Poslední večer jsme si udělali oheň a opekli špekáčky. V průběhu pobytu chodili uživatelé na masáže, do vířivky a sauny. Celý pobyt se vydařil a doufáme, že příští rok bude další.

  Bc. Lenka Košuličová

Všechny články

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

  

  

  

 

 

 


VINAŘSTVÍ PAULUS PAVLOV


VINAŘSTVÍ MÁDL

Kontakt

BILICULUM, z.ú.
Růžová 561/1
691 02 Mikulov

+420 778 489 810
+420 778 489 811

Navštivte nás na Facebooku:
https://www.facebook.com/biliculum/

BILICULUM, z.ú. © 2016

Vytvořeno službou Webnode