BILICULUM, z.ú  je dlouholetým profesionálním poskytovatelem sociálních služeb. V současné době provozuje dvě sociální služby, které zvyšují kvalitu života lidí s postižením a pomáhají jejich rodinám.

Denní stacionář Mikulov
Zařízení denní péče pro děti a mladé dospělé s kombinovanými vadami a autismem věkové kategorie od 3 do 35 let.

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - STONOŽKA
Soubor služeb pro rodiny, které se díky zdravotnímu handicapu dítěte dostaly do nepříznivé sociální situace.

____________________________________________________________________________________

Moc děkujeme všem za pomoc při realizaci naší XI. Charitativní akce a s radostí oznamujeme, že se nám v letošním roce podařilo takto získat 410 000,.Kč pro naši neziskovou organizaci. Velké díky patří také všem dražitelům. Děkujeme!

                             

______________________________________________________________________________________

Zprávy, akce, novinky

 • 08.06.2015 18:27

  Poděkování zaměstnancům

  Děkujeme zaměstnancům firmy Fosfa a.s. Břeclav, Catis s.r.o. Valtice, Gebauer a Griller Kabeltechnik, spol. s r.o. Mikulov,  za opakovanou finanční podporu.

 • 03.06.2015 12:56

  TESCO - Pomáháme s vámi

  V rámci programu „TESCO – Pomáháme s vámi“ postoupil náš projekt, BILICULUM, z.ú. – Denní stacionář, do finále. Za pomoci hlasování nyní o případném vítězi rozhodnete Vy, zákazníci Tesca. Spolu s námi jsou nominované další dva projekty. Hlasování probíhá od 1.6.2015 do poslední červnové neděle 28.6.2015. Za každý nákup nad 200 Kč získáte hlasovací žeton, který máte možnost vhodit za pokladní zónou do hlasovacího zařízení.
   
  Děkujeme za podporu.
   
  Více informací na facebooku Pomáháme s Vámi nebo webových stránkách https://pomahame.itesco.cz.
   

 • 11.05.2015 10:20

  Pálení čarodějnic

  Z pátku 24.4. na sobotu 25.4.2015 se uskutečnila Integrační akce Pálení čarodějnic, kterou pořádaly terapeutické místnosti /herny/ Tuláci a Lišáci. 

  Páteční program začal velkolepým přestrojením za čarodějnice a čaroděje. Poté se klienti zapojili do různých soutěží, např. poznávání lektvarů, pátrání po ingrediencích, které čarodějnice Elvíra ztratila, létání na koštěti. Večer byl zakončen posezením u ohně, upálením čarodějnice a opékáním špekáčků za doprovodu kytary a zpěvu táborových písní. 

  V sobotu ráno nás čekal výlet do soukromé minizoo v Sedleci, kterou vlastní pan MUDr. Igor Šimek. Tímto moc děkujeme, byl to úžasný a nezapomenutelný zážitek. Mohli jsme nakrmit opice, oslíky, antilopy, pohladit si poníky, lamy, poznat psy Dingo, velbloudy, dikobrazy, mít hada kolem krku, vyfotit se s obří želvou a krokodýlem atd.

  Dvoudenní pobyt jsme zakončili sobotním obědem v restauraci, kde jsme si řekli: „Bylo to super!“

   

  Foto - pátek

  Foto - sobota

   

 • 23.04.2015 13:33

  BILICULUM u koní

  S nástupem jara nám opět začala hiporehabilitace. Konkrétně se věnujeme AVK – aktivity s využitím koně. Samotný kůň, péče o něj a prostředí stáje slouží k aktivizaci, výchově a vzdělávání našich klientů s mentálním a tělesným handicapem. Pravidelně navštěvujeme Jezdecké centrum v Mikulově. Hiporehabilitace probíhá individuálně u bezbariérové rampy, která slouží pro vozíčkáře, na jízdárně, v terénu, ve stáji nebo za nepříznivého počasí v kryté hale. Klienti se učí samostatně starat o koně - vyčistit jej, vodit na vodítku, nakrmit apod. Ti nejšikovnější se snaží porozumět přirozené komunikaci. Spočívá to v práci s vlastním tělem a vnímání pohybů a pocitů koně.

  Velké díky patří panu Tomáši Hlavenkovi a panu Jaroslavovi Juráňovi, kteří nám k hiporehabilitaci propůjčují své koně.

  Nikola Žovincová

 • 21.04.2015 12:50

  Velikonoční dílnička

  Dne 28.3.2015 se konala v prostorách stacionáře Velikonoční dílnička. Vyráběly se slepičky ze slámy, netradiční kraslice pomocí bavlnek a velikonoční dekorace z látek. Celý stacionář provoněly velikonoční perníčky, které si sami klienti vykrájeli, upekli a nakonec i snědli :-) Někteří odvážlivci se naučili plést pomlázku. 

  Bc. Lenka Košuličová

 • 06.04.2015 09:43

  Veselé Velikonoce

 • 19.03.2015 08:56

  Filmový festival Jeden svět

  V úterý 17.3.2015 se zúčastnilo několik klientů v místním kině Filmového festivalu Jeden svět. Proběhlo promítání tří krátkých dokumentárních filmů. Každý žijeme ve "své bublině", každý máme "svůj svět", a přesto je svět jen jeden a měli bychom ho kolem sebe více vnímat.
  Po každém dokumentárním filmu následovala řízená diskuze s klienty o myšlence filmu, o pocitech, které v nás příběh vyvolal, o povaze, touze a přání hlavního hrdiny. 
  Všem se tento festival líbil a odcházeli jsme plni nových, příjemných dojmů a zážitků.

  Monika Hytychová, prac. v soc. službách

 • 18.03.2015 14:53

  Integrační karneval

  Ve středu 11.3.2015 se 3 klienti stacionáře zúčastnili již šestého ročníku Karnevalu UTILIS. Setkání připravilo Integrační centrum UTILIS (organizace Remedia Plus o.p.s. Břeclav). V prostorách Kulturního domu Delta v Břeclavi byl pro klienty připraven bohatý program. Klienti se mohli zapojit do taneční zábavy, promenády masek nebo balónkového tance. V soutěži o nejhezčí masku se naši klienti umístili na 3. místě. Všichni si s sebou odnesli spoustu společných zážitků a cen. Těšíme se na příští rok.

  Kateřina Šubová, prac. v soc. službách

 • 01.03.2015 17:46

  Zkušební canisterapie

  Dne 25.2.2015 se v dopoledních hodinách konala ve stacionáři zkušební canisterapie. Klienty stacionáře přišla navštívit Krátkosrstá Kolie jménem „Tesy“, hned se skamarádila se všemi klienty. Její pániček Jirka Bábor předvedl co všechno Tesy umí a jak reaguje na povely, které ji dává. Klienti si mohli vyzkoušet kromě hlazení, povelů, krmení, i vodění na vodítku. Canisterapie se moc vydařila a klienti byli nadšení. Budeme se těšit na individuální canisterapii, která začne již brzy.

 • 01.03.2015 17:29

  Karneval ve stacionáři

  Ve středu 18.2.2015 se konal v prostorách stacionáře karneval pro klienty. Karnevalové dopoledne začínalo promenádou všech masek. V průběhu karnevalu se střídala taneční zábava s různými soutěžemi. Atmosféra byla plná nadšení a očekávání z cen v tombole, ve které byly všechny losy výherní. Klienti si s sebou odnesli spoustu společných zážitků a sladkostí. Závěrečná slova zněla: ,, Těšíme se na příští karneval“.

Všechny články

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

  

  

  

 

 

 


VINAŘSTVÍ PAULUS PAVLOV


VINAŘSTVÍ MÁDL

 

Kontakt

BILICULUM, z.ú.
Růžová 561/1
691 02 Mikulov

+420 778 489 810
+420 778 489 811

Navštivte nás na Facebooku:
https://www.facebook.com/biliculum/

BILICULUM, z.ú. © 2016

Vytvořeno službou Webnode