BILICULUM, z.ú  je dlouholetým profesionálním poskytovatelem sociálních služeb. V současné době provozuje dvě sociální služby, které zvyšují kvalitu života lidí s postižením a pomáhají jejich rodinám.

Denní stacionář Mikulov
Zařízení denní péče pro děti a mladé dospělé s kombinovanými vadami a autismem věkové kategorie od 3 do 45 let.

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - STONOŽKA
Soubor služeb pro rodiny, které se díky zdravotnímu handicapu dítěte dostaly do nepříznivé sociální situace.

______________________________________________________________________________________

Zprávy, akce, novinky

 • 26.10.2009 20:56

  Drakiáda 2009

  V neděli 25. října uspořádalo BILICULUM pro děti ze stacionáře a jejich sourozence soutěž v pouštění draků - Drakiádu. Akce se konala již podruhé a stejně jako loni na Jízdárně u Hlavenků v Mikulově. Zúčastnilo se jí 22 dětí, které soutěžily ve dvou kategoriích. První kategorie byla určena pro větší děti a druhá pro malé děti a děti s hendikepem. Vítr bohužel moc nefoukal ale draci, aspoň na chvilku, vzlétli všem. Děti dostaly diplom např. za nejmenšího draka, nejroztomilejšího draka, nejvyšší let, nejstrašidelnější drak, největší rozpětí křídel ..... tak aby se dostalo na každého :-). Po skončení soutěže byl zapálen táborák. Akce byla uspořádána v rámci projektu "Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - Stonožka".

 • 25.10.2009 20:58

  Besídky pro maminky

       

 • 23.10.2009 20:52

  3. ročník aukčního večera pro BILICULUM

  22. října 2009 se ve Velkém zámeckém sále v Mikulově uskutečnil 3. ročník charitativní aukce výtvarných děl dětí z Dětského denního stacionáře Mikulov, uměleckých předmětů a archivních vín. Aukce se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Michala Haška. Večer byl zahájen proslovy senátora Ing. Jana Hajdy, místostarostky Mikulova PhDr. Ilony Žiškové Vágnerové a ředitele O.s.BILICULUM Petra Maláska. Poté byl promítnut krátký dokument, který přítomné hosty seznámil s realizovanou první fází projektu Centra sociálních služeb v Mikulově.O přestávkách mezi jednotlivými částmi aukce hostům zahrála cimbálová muzika Kasanica. Celkový výtěžek aukce byl 271 500 Kč. Získané prostředky budou rozděleny na náklady spojené s rekonstrukcí budovy budoucího Centra sociálních služeb, nákup minibusu pro svoz dětí a provozní náklady.  DĚKUJEME všem dražitelům a dárcům, kteří do aukce věnovali dražební předměty. Zvláštní poděkování patří SOU Mikulov za přípravu občerstvení pro hosty, moderátorovi Danieli Rubešovi za excelentní vedení aukce, Regionálnímu muzeu Mikulov za zapůjčení sálu a Květinářství U Rosničky za květinovou výzdobu.

 • 15.10.2009 21:00

  Divadelní představení "O pejskovi a kočičce"

  Již poněkolikáté přijela za dětmi do stacionáře paní Pavlína Kostková se svým Divadélkem v kostce. Tentokrát zahráli s pomocí tří dalších mladých herců pohádku "O pejskovi a kočičce jak pekli dort". Pohádka se hrála dvakrát, jednou pro mladší děti a podruhé pro ty starší, které si přizvaly kamarády ze Základní školy. Pohádka byla doprovázena pěknými písničkami a hrou na kytaru. Narozeninová oslava pejska a kočičky skončila společným zpěvem a hrou s nafukovacími balónky. Děkujeme paní Kostkové a jejím hereckým kolegům za krásné představení.

 • 16.02.2009 21:04

  Třetí ročník integračního karnevalu

  Dne 15.2.2009 se konal již třetí ročník integračního karnevalu. Zúčastnili se ho nejen děti z dětského denního stacináře v Mikulově se svými sourozenci a rodinami, ale také děti z MŠ a ZŠ z celého okolí. Jsme velmi rádi, že již podruhé nám vyšlo ředitelsví ZŠ Školní 1 vstříc a bezplatně nám propůjčilo prostory tělocvičny, kde se akce konala. Karnevalu se zúčastnilo i přes chřipkovou epidemii 35 dětí. Podmínkou pro všechny zúčastněné, bez ohledu na věk, byl vstup v masce a něco dobrého na občerstvení. Karneval byl i letos nabitý mnoha zábavnými hrami, které se odehráli na stanovištích i ve skupinách. Soutěžili děti, rodinní příslušníci i kombinované kamarádské dvojice, což přineslo spoustu zábavy, legrace a nečekaných překvapení. Vše se odehrálo pod vedením šaška, který celý program moderoval a na jeho konci předal všem zúčastněným dětem diplomy.A aby maskám během celé akce nedocházely síly, mohly průběžně pojídat slané i sladké dobroty, které účastníci donesli. Tento ročník karnevalu se skutečně vydařil.
  Za pěkné moderování a celou přípravu děkujeme nejen Bc.Lence Košuličové, ale všem zaměstnancům O.s.Biliculum a doufáme, že se příští rok sejdeme ještě ve větším počtu jako letos.

 • 15.01.2009 21:07

  Benefiční akce Děti dětem 2009

  Již 4. benefiční projekt Děti dětem, letos pod názvem DĚTI DĚTEM 2009 aneb Pohádková taneční show MRAZÍK, uspořádala Taneční skupina E.M.Dancers - Středisko volného času "Duhovka" Břeclav . Výtěžek celého projektu byl, jako již tradičně, věnován Dennímu stacionáři pro děti s kombinovanými vadami a autismem v Mikulově.

  Stejně jako v loňském roce i letos proběhla vystoupení ve dvou městech, 13. a 14.ledna v Břeclavi  a 22. ledna v Mikulově. Celkem se pro stacionář podařilo získat neuvěřitelných 63 660 Kč.

  Všem vystupujícím dětem, organizátorům a sponzorům moc děkujeme!

   

   

 • 01.01.2009 19:36

  Podpora projektu "Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - Stonožka" z Evropského sociálního fondu

  Občanské sdružení BILICULUM získalo na projekt "Stonožka - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi" finanční prostředky ve výši 3 667 055 Kč z Evropského sociálního fondu, operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

   

   

 • 01.01.2009 19:33

  Dokončení první etapy rekonstrukce stacionáře

  V lednu 2009 byla úspěšně dokončena první etapa rekonstrukce Centra sociálních služeb. Tato etapa stála téměř 6,5 mil. Kč. Ve 2. patře budovy stacionáře tak mohla být od poloviny ledna 2009 rozšířena kapacita stacionáře.

    

    

   

   

 • 20.12.2008 19:47

  Vánoční zpívání v Podivíně

  Smíšený pěvecký sbor a město Podivín uspořádali v pátek 19. prosince v městské hale "Vánoční zpívání" na kterém kromě hostitelského sboru vystoupil také kvintet "Mladé víno" z Dolních Bojanovic.
  Výtěžek akce byl věnován na projekty Občanského sdružení BILICULUM.
  Všem účinkujícím, organizátorům a návštěvníkům tohoto krásného večera děkujeme.


 • 17.12.2008 19:49

  Vánoční besídky

  V úterý 16. prosince se v budově stacionáře konala tradiční Vánoční besídka pro rodiče. Děti nacvičily představení s názvem "Zimní pohádka" která u rodičů dalších hostů, kterých se letos přišlo podívat nečekaně mnoho, sklidilo velký úspěch. Po skončení představení se děti s rodiči rozešli do jednotlivých heren, kde na ně čekaly nazdobené stromky, občerstvení a vánoční překvapení.
  O dva dny později se děti ze stacionáře zúčastnily besídky Základní školy Mikulov, Školní 1.

   

  Fotogalerie

Všechny články

<< 20 | 21 | 22 | 23 | 24 >>

  

  

  

 

 

 


VINAŘSTVÍ PAULUS PAVLOV


VINAŘSTVÍ MÁDL

Kontakt

BILICULUM, z.ú.
Růžová 561/1
691 02 Mikulov

+420 778 489 810
+420 778 489 811

Navštivte nás na Facebooku:
https://www.facebook.com/biliculum/

BILICULUM, z.ú. © 2016

Vytvořeno službou Webnode