BILICULUM, z.ú  je dlouholetým profesionálním poskytovatelem sociálních služeb. V současné době provozuje dvě sociální služby, které zvyšují kvalitu života lidí s postižením a pomáhají jejich rodinám.

Denní stacionář Mikulov
Zařízení denní péče pro děti a mladé dospělé s kombinovanými vadami a autismem věkové kategorie od 3 do 35 let.

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - STONOŽKA
Soubor služeb pro rodiny, které se díky zdravotnímu handicapu dítěte dostaly do nepříznivé sociální situace.

______________________________________________________________________________________

Zprávy, akce, novinky

 • 28.03.2010 14:01

  Velikonoční dílnička pro malé i velké

  Občanské družení Biliculum přichystalo pro děti ze stacionáře, jejich sourozence a rodiče odpolední Velikonoční dílničku, ve které si mohly děti (ale i dospělí) s pomocí personálu ze stacionáře vyzkoušet přípravu velikonočního pečiva, zdobení kraslic a malování velikonoční výzdoby. Hotové výrobky si pak jejich autoři mohly odnést domů. Příjemné tvůrčí odpoledne se konalo 27. března 2010 v prostorách rekonstruovaného prvního patra Denního stacionáře Mikulov. Akce byla uspořádána v rámci projektu "Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - Stonožka".

  Fotogalerie


 • 22.02.2010 14:03

  IV. ročník integračního karnevalu

  Občanské sdružení Biliculum připravilo v neděli 21.února 2010 další ročník oblíbeného integračního karnevalu. Jako každým rokem se i letos, díky vstřícnému přístupu ředitelství školy, akce konala v tělocvičně Základní školy Mikulov, Školní 1. Karnevalu se zúčastnilo více jak 30 dětí. Dvě hodiny trvající program sestával ze skupinových her, soutěží na stanovištích, hudby a tance. Na konci karnevalu byly všem zúčastněným dětem předány diplomy. Během odpoledne se děti mohly občerstvit dobrotami, které přinesli rodiče a zaměstnanci stacionáře, za co jim patří velké poděkování.

  Fotogalerie

 • 14.12.2009 20:39

  II. Charitativní květinový ples

  V sobotu dne 12.12. 2009 se v překrásných prostorách  mikulovského zámku již podruhé uskutečnil charitativní květinový ples jehož výtěžek byl určen pro Občanské sdružení Biliculum.Uvítání vzácných hostů pana poslance Petrů, pana senátora Hajdy a všech přítomných se za organizátory Květinářství U Rosničky ujala  paní Petra Poulová a za Občanské sdružení Biliculum Petr Malásek. Celým večerem provázel a bavil Daniel Struž. Po krátkém videozáznamů, který přiblížil činnost sdružení a nové zrekonstruované prostory se všichni přítomní vrhli do tance. Letos nám k poslechu a tanci hrála kapela Riviera a cimbálová muzika Břeclavan. Nechyběla ani přehlídka večerních a společenských šatů, taneční ukážky, kouzelnická shou, kvalitní večeře a dražba šesti fantazijních oděvů zhotovených z živých květin, která vynesla pro Biliculum neuvěřitelných 55 000,- Kč. Samozřejmě nechyběla ani bohatá tombola, kde první cenou byl opět zájezd pro dvě osoby do zahraničí. Věříme, že se na květinovém plese všem moc líbilo a i na dále nám zachovají svou přízeň.Touto cestou chceme poděkovat těm, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli ať už na organizaci nebo finančně, díky Vám všem jsme schopni společně pomáhat našim nejpotřebnějším.

 • 08.12.2009 20:45

  Mikulášská nadílka

   

  Občanské sdružení BILICULUM ve spolupráci se Základní školou Na Valtické 31A a hotelem TEMPL Mikulov připravilo pro děti z Dětského denního stacionáře Mikulov mikulášskou nadílku. Mikuláš s anděly a čertíkem předali za celoroční snažení a úspěchy ve výuce drobné dárečky
  a sladké překvapení. Mikuláš všechny pochválil a na památku rozdal dětem listy z Nebeské knihy. Na závěr děti ze stacionáře krásným zpěvem a přednesem básniček předvedly, že si dárky zaslouží.

   

 • 05.12.2009 20:47

  Adventní dílnička ve stacionáři

   V sobotu před první adventní nedělí uspořádalo občanské sdružení BILICULUM první ročník ADVENTNÍ DÍLNIČKY pro děti ze stacionáře a jejich rodiny. Během příjemně stráveného odpoledne se děti spolu s rodiči a personálem ze stacionáře naučily vyrábět a zdobit adventní věnce či vánoční svícny. Příjemnou předvánoční atmosféru dokreslil poslech vánočních koled a malé pohoštění jehož součástí byly i perníčky, které vyráběly klienti ze stacionáře v předcházejících dnech. Všichni si domů odnesli krásné věnce a svícny, které jim jistě zpříjemní klidné a pohodové svátky.
  Akce byla uspořádána v rámci projektu "Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - Stonožka".

 • 26.10.2009 20:56

  Drakiáda 2009

  V neděli 25. října uspořádalo BILICULUM pro děti ze stacionáře a jejich sourozence soutěž v pouštění draků - Drakiádu. Akce se konala již podruhé a stejně jako loni na Jízdárně u Hlavenků v Mikulově. Zúčastnilo se jí 22 dětí, které soutěžily ve dvou kategoriích. První kategorie byla určena pro větší děti a druhá pro malé děti a děti s hendikepem. Vítr bohužel moc nefoukal ale draci, aspoň na chvilku, vzlétli všem. Děti dostaly diplom např. za nejmenšího draka, nejroztomilejšího draka, nejvyšší let, nejstrašidelnější drak, největší rozpětí křídel ..... tak aby se dostalo na každého :-). Po skončení soutěže byl zapálen táborák. Akce byla uspořádána v rámci projektu "Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi - Stonožka".

 • 25.10.2009 20:58

  Besídky pro maminky

       

 • 23.10.2009 20:52

  3. ročník aukčního večera pro BILICULUM

  22. října 2009 se ve Velkém zámeckém sále v Mikulově uskutečnil 3. ročník charitativní aukce výtvarných děl dětí z Dětského denního stacionáře Mikulov, uměleckých předmětů a archivních vín. Aukce se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Michala Haška. Večer byl zahájen proslovy senátora Ing. Jana Hajdy, místostarostky Mikulova PhDr. Ilony Žiškové Vágnerové a ředitele O.s.BILICULUM Petra Maláska. Poté byl promítnut krátký dokument, který přítomné hosty seznámil s realizovanou první fází projektu Centra sociálních služeb v Mikulově.O přestávkách mezi jednotlivými částmi aukce hostům zahrála cimbálová muzika Kasanica. Celkový výtěžek aukce byl 271 500 Kč. Získané prostředky budou rozděleny na náklady spojené s rekonstrukcí budovy budoucího Centra sociálních služeb, nákup minibusu pro svoz dětí a provozní náklady.  DĚKUJEME všem dražitelům a dárcům, kteří do aukce věnovali dražební předměty. Zvláštní poděkování patří SOU Mikulov za přípravu občerstvení pro hosty, moderátorovi Danieli Rubešovi za excelentní vedení aukce, Regionálnímu muzeu Mikulov za zapůjčení sálu a Květinářství U Rosničky za květinovou výzdobu.

 • 15.10.2009 21:00

  Divadelní představení "O pejskovi a kočičce"

  Již poněkolikáté přijela za dětmi do stacionáře paní Pavlína Kostková se svým Divadélkem v kostce. Tentokrát zahráli s pomocí tří dalších mladých herců pohádku "O pejskovi a kočičce jak pekli dort". Pohádka se hrála dvakrát, jednou pro mladší děti a podruhé pro ty starší, které si přizvaly kamarády ze Základní školy. Pohádka byla doprovázena pěknými písničkami a hrou na kytaru. Narozeninová oslava pejska a kočičky skončila společným zpěvem a hrou s nafukovacími balónky. Děkujeme paní Kostkové a jejím hereckým kolegům za krásné představení.

 • 16.02.2009 21:04

  Třetí ročník integračního karnevalu

  Dne 15.2.2009 se konal již třetí ročník integračního karnevalu. Zúčastnili se ho nejen děti z dětského denního stacináře v Mikulově se svými sourozenci a rodinami, ale také děti z MŠ a ZŠ z celého okolí. Jsme velmi rádi, že již podruhé nám vyšlo ředitelsví ZŠ Školní 1 vstříc a bezplatně nám propůjčilo prostory tělocvičny, kde se akce konala. Karnevalu se zúčastnilo i přes chřipkovou epidemii 35 dětí. Podmínkou pro všechny zúčastněné, bez ohledu na věk, byl vstup v masce a něco dobrého na občerstvení. Karneval byl i letos nabitý mnoha zábavnými hrami, které se odehráli na stanovištích i ve skupinách. Soutěžili děti, rodinní příslušníci i kombinované kamarádské dvojice, což přineslo spoustu zábavy, legrace a nečekaných překvapení. Vše se odehrálo pod vedením šaška, který celý program moderoval a na jeho konci předal všem zúčastněným dětem diplomy.A aby maskám během celé akce nedocházely síly, mohly průběžně pojídat slané i sladké dobroty, které účastníci donesli. Tento ročník karnevalu se skutečně vydařil.
  Za pěkné moderování a celou přípravu děkujeme nejen Bc.Lence Košuličové, ale všem zaměstnancům O.s.Biliculum a doufáme, že se příští rok sejdeme ještě ve větším počtu jako letos.

Všechny články

<< 18 | 19 | 20 | 21 | 22 >>

  

  

  

 

 

 


VINAŘSTVÍ PAULUS PAVLOV


VINAŘSTVÍ MÁDL

Kontakt

BILICULUM, z.ú.
Růžová 561/1
691 02 Mikulov

+420 778 489 810
+420 778 489 811

Navštivte nás na Facebooku:
https://www.facebook.com/biliculum/

BILICULUM, z.ú. © 2016

Vytvořeno službou Webnode